ALAPÍTVÁNYUNK CÉLJA
Az alapítvány célja:
A középfokú közgazdasági képzés színvonalának emelése a nevelõ, oktató tevékenység személyi és tárgyi feltételeinek fejlesztésén, a képzési formák, módszerek bõvítésén keresztül, mindenekelõtt a következõ területeken:
▸ új korszerű ismeretek, tananyagok kidolgozása és elterjesztése, a képzés folyamatos megújítása,
▸ a gazdasági gyakorlat tartalmának, igényeinek érvényesítése a szakmai elméleti és gyakorlati képzésben, korszerű munkakultúra elsajátítása,
▸ a diákok általános és szakmai műveltségének növelését szolgáló új, speciális képzési formák,
▸ személyiségfejlesztő és speciális képességfejlesztő programok kidolgozása, megvalósítása,
▸ hazai és külföldi tanulmányi kirándulások, tanulmányutak, tapasztalatcserék, konferenciák szervezése, az ezeken való részvétel támogatása,
▸ az idegen nyelvi képzés, a külföldi cserekapcsolatok ösztönzése,
▸ tanulmányi, kulturális és szabadidõs programok, vetélkedõk szervezése díjazása,
▸ az alkotó tanárok és tehetséges diákcsoportok lehetõségeinek bõvítése,
▸ az iskolai hagyományok ápolása, támogatása,
▸ az önképzésben, továbbképzésben résztvevõ, továbbá az országos és nemzetközi kitekintéssel rendelkezõ pedagógusok erkölcsi és anyagi elismerése,
▸ az oktatási létesítményi, technikai feltételeinek javítása beszerzés, utaztatás, munkabér, jutalom, vendégek fogadásának stb. támogatása révén.
Célja ezeken kívül a tehetséges, hátrányos helyzetû diákok támogatása, valamint az iskola életében kiemelkedõ nevelõmunkát végzett nyugdíjas pedagógusok – dolgozók – jutalmazása.
Az Alapítvány fő tevékenysége, szolgáltatása:
A közgazdasági képzés folyamatos megújítása új korszerű ismeretekkel, tananyagokkal. Kiemelkedő eredményeket elért tanulók anyagi jutalmazása.
Az Alapítvány célcsoportja:
Az Alapítvány célcsoportja az iskola tanulói (a tanulólétszám évek óta meghaladja az 500 főt), valamint volt pedagógusai, dolgozó és az érintett szülők, rokonok (a megfelelő háttér biztosítása érdekében). Különös hangsúlyt helyez a tanulmányaikban kiemelkedő eredményeket elérő tanulókra, illetve a tehetséges, hátrányos helyzetű diákokra, valamint az iskola életében kiemelkedő nevelőmunkát végzett pedagógusokra, dolgozókra. A Nyugat Dunántúli Régió minden részéből érkeznek tanulók iskolánkba, mozgásukban korlátozott, tanulási és beilleszkedési zavarokkal küzdők is. Régebbi diákjainkkal is rendszeresen tartjuk a kapcsolatot.
I. Pályázati felhívás
A Deák Ferenc Közgazdasági Szakközépiskoláért Alapítvány az alábbi pályázatokat hirdeti meg a tanulók részére:
1. Az EBCL-vizsga díjához anyagi lehetőségeinek függvényében járul hozzá az Alapítvány, abban az esetben, ha nincs állami visszatérítés.
2. Az érettségi vizsga évében az ECDL-vizsga díjához anyagi lehetőségeinek függvényében járul hozzá az Alapítvány, abban az esetben, ha nincs állami visszatérítés.
3. Tanulmányi munka, tanulói teljesítmény, ha hátrányos helyzete mellett a tanuló tanulmányi átlaga 4,5 fölötti és legalább jó a magatartása és szorgalma, vagy kiemelkedő 1 vagy 2 tárgyból /tanulmányi versenyen országos döntőbe jutott, megyei versenyen 1-3. helyezett/ és legalább 4,0 tanulmányi átlaga van és magatartása, szorgalma legalább jó.
Hátrányos helyzet
▸ ha a családban alacsony az egy főre eső jövedelem /munkanélküli vagy nyugdíjas valamelyik szülő/
▸ ha csonka családban él a tanuló /elvált szülővel, árva v. félárva/
▸ ha három vagy több gyerek van a családban
▸ ha a szülő nem nyújt szellemi támogatást
egyéb
▸ . A pályázat leadásának határideje minden év március 5-e.
▸ A pályázatokkal kapcsolatos részletesebb felvilágosítás a kuratórium tagjaitól kérhető.